Łódzkie MPK: Utrudnienia w komunikacji miejskiej z powodu rozlewiska na ulicy Kurczaki

Podróżowanie po Łodzi stało się trudniejsze dla korzystających z usług MPK. Na skrzyżowaniu ulic Kurczaki i Rzgowska pojawiło się duże rozlewisko, które znacząco utrudnia przemieszczanie się.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Łodzi (MPK Łódź) podało szczegółowe informacje na temat problemów związanych z ruchem autobusów spowodowanymi sytuacją na wymienionych ulicach. Zasygnalizowano, że autobusy poruszające się w obie strony ulicy Kurczaki, przy skrzyżowaniu z ulicą Rzgowska, musiały zostać zatrzymane z powodu rozlewiska wody.

W odpowiedzi na te warunki, MPK Łódź wyznaczyło alternatywne trasy dla autobusów linii C2, C5, 52 oraz 75AB. Autobusy te są teraz kierowane objazdem, który prowadzi od skrzyżowania Rzgowska/Kurczaki przez ulice: Rzgowska, Wojciecha, Sternfelda, Powszechna, Szumna, Łokietka, Sternfelda, Wojciecha i ponownie Rzgowska, a następnie wracają na swoje standardowe trasy.

Również tramwaje MPK Łódź musiały zostać zatrzymane i skierowane na objazdy. Dotyczy to linii nr 3, 19 oraz 16, które normalnie kursują na ulicy Rzgowskiej przy ulicy Dachowej. Powodem jest ten sam – rozlewisko wody.

Tramwaj linii nr 3 został przekierowany od Piotrkowska/pl.Niepodległości przez ulicę Pabianicką do ronda Lotników Lwowskich, gdzie zawraca. Linia nr 19 zaczyna swoją trasę od Piotrkowska/pl.Niepodległości, a następnie jedzie przez Dąbrowskiego do pętli Dw.Łódź Dąbrowa. Natomiast linia nr 16 została skrócona do ronda Lotników Lwowskich.