Pasaż łączący Ogrodową i Legionów przy "Manufaktura" zostanie ukończony przed końcem roku

Plany dotyczące zakończenia budowy pasażu między ulicami Ogrodową a Legionów, znajdującego się w pobliżu centrum handlowo-rozrywkowego „Manufaktura”, mają zostać zrealizowane do końca bieżącego roku. Pierwszego wykonawcę projektu, firmę IDS-Bud, dopadła upadłość, co zmusiło do rozpisania nowego przetargu na dokończenie inwestycji. Wynik tego przetargu został ogłoszony dopiero teraz. Miasto jest również areną powstawania kilku innych połączeń, w tym jednego lokalizowanego pomiędzy ulicami Wschodnią i Sienkiewicza, nieopodal dworca Łódź Fabryczna.

Projekt, który jest wart prawie 4 miliony złotych, został pierwotnie podjęty przez firmę IDS-Bud kilka lat temu. Jednakże jej niespodziewana upadłość zmusiła do przerwania prac. Na szczęście pod koniec września Zarząd Inwestycji Miejskich wyłonił nowego wykonawcę za pomocą przetargu. Wybór padł na łódzką firmę DB Construct.

Droga od ulicy Legionów do Ogrodowej będzie teraz łatwiejsza do pokonania. Zarząd Inwestycji Miejskich poinformował, że wykonawca rozpoczął działania od uporządkowania i zabezpieczenia obszaru budowy. Następnie przystąpi do prac ziemnych oraz przygotowania podłoża pod przyszłą nawierzchnię. Ostatnim etapem działań będzie zajęcie się terenem zielonym – zapewnia w oficjalnym komunikacie prasowym dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich, Agnieszka Kowalewska-Wójcik.