Łódź w drodze do bycia Polską Stolicą Recyklingu

Dziesiątki ton niepotrzebnych przedmiotów, takich jak stary sprzęt elektryczny i elektroniczny, odzież, obuwie, książki czy zabawki, są ukryte w piwnicach i szafach Polaków. Jednak mieszkańcy Łodzi mają teraz możliwość nadania tym rzeczom drugiego życia dzięki rozpoczęciu II edycji konkursu „Polska Stolica Recyklingu”.

Łódź ma możliwość zdobycia tytułu jednego z najbardziej zielonych miast w Polsce. Przedszkola, szkoły podstawowe i średnie, teatry, muzea, biblioteki oraz uczelnie wyższe mogą już zacząć zbierać punkty poprzez przekazywanie niepotrzebnych przedmiotów. Instytucja, która zgromadzi najwięcej punktów, otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 50 tys. złotych.

Każda osoba mieszkająca w Łodzi może przyczynić się do sukcesu wybranej przez siebie instytucji. Wystarczy spakować wszystkie nieużywane przedmioty, a następnie wysłać je za pomocą bezpłatnej przesyłki InPost z unikalnym kodem danej szkoły, przedszkola czy biblioteki. Takie EKOzwroty trafią do Fundacji Odzyskaj Środowisko, która odświeży te przedmioty i przekieruje wartościowe punkty na konto wybranej przez nadawcę instytucji.