Podpisanie umowy o umorzeniu długu w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki – decyzja o wsparciu finansowym od Ministerstwa Rozwoju i Technologii

W czwartek miało miejsce oficjalne podpisanie porozumienia przez Ministra Rozwoju i Technologii, Waldemara Budę oraz dyrektora łódzkiego Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki. Treść umowy dotyczyła umorzenia długu instytucji na kwotę 100 milionów złotych. Szpital z tej decyzji wynika, że nie będzie zobligowany do spłaty kredytu, który zdecydował się zaciągnąć w 2015 roku za pośrednictwem Funduszu Restrukturyzacji Przedsiębiorców.

Podczas odbywającej się konferencji prasowej, minister Buda wyraził swoje przekonanie, że ta forma wsparcia to jedynie kolejny krok na drodze do pomocy jednej z największych placówek medycznych specjalizujących się w świadczeniu usług na najwyższym poziomie w naszym kraju.

„Zaledwie miesiąc temu mieliśmy okazję spotkać się tutaj, aby ogłosić wiadomość o przeznaczeniu ponad 200 milionów złotych na gruntowną modernizację i rozbudowę oddziału pediatrycznego. Tym razem mamy przyjemność poinformować, że podpisana dzisiaj umowa przewiduje umorzenie zobowiązania finansowego szpitala w kwocie 100 milionów złotych. To znaczna suma, której nie mogliśmy po prostu pozwolić dłużej ciążyć na instytucji, mając na uwadze jej dalsze funkcjonowanie i stabilizację sytuacji finansowej” – deklarował Waldemar Buda.