Czas na nowe inwestycje, renowacje i nowe mieszkania w centrum Łodzi

W najbliższym czasie w Łodzi pojawi się wiele nowych lokali mieszkalnych. Będą to zarówno standardowe mieszkania, jak i wysokiej klasy apartamenty. Stanie się tak za sprawą dwóch inwestycji, które niebawem mają ruszyć. Mowa tu o budowie osiedla Tuwima Sky i renowacji kamienicy przy ulicy Wólczańskiej 18. Udało nam się dowiedzieć czegoś więcej na ich temat!

Renowacja zabytkowej kamienicy przy ulicy Wólczańskiej

Już niebawem ma rozpocząć się kompleksowa renowacja zabytkowej kamienicy, która mieści się przy ulicy Wólczańskiej 18. Przez dłuższy czas powstawały coraz to nowsze pomysły na to co powinno znaleźć się w budynku, stanęło na tym, że w kamienicy powstaną luksusowe apartamenty. Wykonawca zrezygnował z pierwotnego planu by w budynku stworzyć akademik o podniesionym standardzie, z basenem i dodatkowymi udogodnieniami. Zgodnie z planami inwestycji, w kamienicy ma powstać 75 apartamentów. Wśród nich będą także przeszklone penthouse’y z dostępem do prywatnego tarasu. Wszystkie będzie łączyć wysoki standard i połączenie nowoczesności z tradycją. Wiadomo również, że w budynku będzie znajdować się recepcja, która ma być czynna całą dobę. Oprócz mieszkań, inwestor planuje stworzenie przestrzeni usługowej, w której mogłyby otworzyć się sklepy i restauracje. Na taki rodzaj działalności, wykonawca planuje zostawić około 700 mkw. Chociaż elewacja budynku i jego wnętrze ulegną całkowitej renowacji, swoim nowym wyglądem mają nawiązywać do tradycji, a także historii tego miejsca. Przewidywany koniec inwestycji to 2 połowa 2023 roku.

Nowe osiedle Tuwima Sky

Kolejną inwestycją, która ma się rozpocząć niebawem jest nowe osiedle Tuwima Sky. Jeśli inwestor wykona wszystko zgodnie z planami, prawdopodobnie będzie to jedna z większych inwestycji mieszkaniowych w Łodzi. W ramach budowy powstanie 5 wieżowców przy ulicy Tuwima 95, które mają pomieścić w sumie prawie 900 mieszkań. Na tę chwilę wiadomo, że inwestycja ma być podzielona na etapy. Najpierw wykonawca odda do użytku około 300 mieszkań, które już teraz są w sprzedaży. Inwestor, firma HREIT S.A., planuje budowę aż 5 wieżowców. Każdy z nich ma mieć 16 pięter. Tuwima Sky będzie osiedlem ogrodzonym. Będzie posiadać również garaże z dużą ilością miejsc parkingowych. W wieżowcach mają znaleźć się także lokale usługowe. To jednak nie koniec planów firmy względem Łodzi. W przyszłości inwestor ma zamiar rozpocząć kolejną inwestycję o nazwie Tuwima Gardens, która znajdzie się po sąsiedzku z Tuwima Sky.