Zastępczy plan komunikacji miejskiej w Łodzi na najbliższy weekend

Przed nami weekend, 20-22 października, kiedy to na skutek prac budowlanych Łódzki tramwaj będzie zmuszony ominąć zarówno aleję Kościuszki, jak i ulicę Zachodnią. To istotna informacja dla wszystkich podróżujących komunikacją miejską.

Prace związane z budową nowej jezdni i toru w kierunku Bałut są w końcowym etapie – mówi Tomasz Andrzejewski, rzecznik Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi. Po zakończeniu weekendu tramwaje będą mogły już korzystać z nowego torowiska, a drogowcy rozpoczną prace nad torowiskiem prowadzącym do centrum miasta.

Na trasie Piotrkowska Centrum – Bałuty i Radogoszcz, przez cały okres trwania prac, będą kursować specjalnie wyznaczone autobusy zastępcze.

Zmiany w ruchu tramwajów wprowadzone zostaną od godziny 18:00 w piątek, 20 października i potrwają do końca niedzieli 22 października. Od poniedziałku 23 października, tramwaje powrócą na swoje trasy, a przez cały czas trwania prac, w kierunku Bałut i Radogoszcza będą kursować autobusy zastępcze – dodaje rzecznik.

Tramwaje na liniach 2A i 2B zostaną przekierowane przez aleję Włókniarzy i skierowane na pętlę Teofilów/Kochanówka. Natomiast linia 3 będzie kursowała z podwojoną częstotliwością na trasie Chojny Kurczaki – Piotrkowska Centrum.