Unikalna atrakcja w Zoo Borysew – basen dla białych tygrysów

W malowniczym otoczeniu, niedaleko Poddębic, znajduje się Zoo Borysew, które cieszy się teraz niezwykłym zainteresowaniem ze względu na swój najnowszy dodatek – basen specjalnie zaprojektowany dla białych tygrysów. To unikatowy obiekt na skalę europejską, a zarazem drugi tego typu na świecie. Oryginalny projekt został zaprezentowany publiczności podczas oficjalnej inauguracji, której patronem był znany prezenter telewizyjny Jarosław Kret, aktualny ambasador Zoo Borysew.

Tego rodzaju atrakcje rzadko mogą pochwalić się brakiem emocji wśród oglądających. Mieszkańcy pobliskich miejscowości i turyści przybyli tłumnie na to wydarzenie. Jak wyznała jedna z obecnych na otwarciu łodzianek, Karolina, „To niesamowite doświadczenie, widzieć tak blisko białego tygrysa, a jeszcze bardziej niesamowite, kiedy znajduje się on w wodzie. Definitywnie jest to miejsce, które warto odwiedzić i przeżyć coś tak wyjątkowego”.

Andrzej Pabich, właściciel Zoo Borysew, również wyraził swoje zadowolenie z tego niecodziennego projektu. Potwierdził, że to było jedno z najważniejszych wydarzeń w historii ogrodu, podkreślając, że basen dla tygrysów był olbrzymim przedsięwzięciem. „Jest to pierwszy taki basen w Europie i drugi na świecie – Amerykanie byli odrobinę szybsi. Jednak takie spektakularne projekty są konieczne, aby przyciągnąć turystów z całego kraju do naszego zoo”, dodał Pabich.