Tramwajowa linia numer 4 powróci na łódzkie tory

Po długim okresie nieobecności, tramwaje zasłużonej linii numer 4 są gotowe do powrotu na łódzkie szyny. W planach jest ponowne połączenie Radogoszcza, Starego Miasta i Nowego Centrum Łodzi, co z pewnością przyczyni się do znacznego ułatwienia komunikacji miejskiej dla wielu pasażerów.

Przez różnego rodzaju inwestycje realizowane na trasie, „czwórka” była tymczasowo wycofana z ruchu. Sytuacja ta ma się jednak niebawem zmienić.

Nowa trasa linii będzie łączyła Radogoszcz, Starą Bałuty z Nowym Centrum Łodzi oraz Dąbrową. Zapewni to mieszkańcom miasta wygodne i bezpośrednie połączenia między poszczególnymi osiedlami. Dodatkowym atutem będzie kursowanie tramwajów po nowo wybudowanych torach, które zostały wydzielone od jezdni – to przyspieszy przejazd.

Powrót „czwórki” na ulice Łodzi jest możliwy jeszcze w bieżącym roku. Aby ta perspektywa stała się rzeczywistością, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Łodzi intensywnie pracuje nad naprawą torów na pl. Kościelnym. Dodatkowo, na przełomie października i listopada przewidziane są prace remontowe na ul. Franciszkańskiej. Zakończenie tych działań, wraz z finalizacją prac na ul. Wojska Polskiego, pozwoli na przywrócenie połączenia z Bałut na Dworzec Fabryczny.