Tramwaje w Łodzi są często blokowane przez nieodpowiednio zaparkowane auta – problem na ulicy Legionów

Po około miesiącu od powrotu tramwajów MPK-Łódź na ulicę Legionów, notuje się liczne przypadki blokowania ruchu na tej śródmiejskiej arterii przez nieprawidłowo zaparkowane pojazdy. Zjawisko to stwarza duże utrudnienia dla pasażerów, co podkreśla miejski przewoźnik.

Reaktywacja ruchu tramwajowego na odcinku ulicy Legionów pomiędzy placem Wolności a ulicą Gdańską miała miejsce na początku marca bieżącego roku. Było to efektem zakończenia opóźnionej inwestycji, która stanowiła element szerszego planu remontów ulic w Śródmieściu. W ramach realizacji projektu oddano do użytku również nowy układ torowy na placu Wolności, co umożliwiło powrót linii nr 15 po długotrwałej przerwie.

Kwestia blokady przejazdu dla tramwajów średnio co trzy do czterech dni jest jednak bolesnym ciągłem dalszym dla pasażerów. Jak się okazuje, tramwaje często nie mogą przejechać nowo wyremontowaną ulicą Legionów oraz sąsiednią Gdańską ze względu na źle zaparkowane samochody utrudniające przejazd. – Od momentu reinicjacji ruchu tramwajowego na tych ulicach dochodziło do ośmiu przestojów linii nr 15 w ciągu ostatniego miesiąca – informuje Piotr Wasiak, rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Łodzi.