Strajkujący rolnicy paraliżują Łódź i Zgierz: pełny plan protestu i wyznaczone objazdy

Planowany na 12 kwietnia od godziny 10:00 kolejny strajk rolników będzie miał miejsce w Łodzi. Manifestacja obejmie blokadę kilku kluczowych skrzyżowań. Rolnicy zapowiadają, że zablokują skrzyżowanie Drogi Krajowej 72 w Nowosolnej oraz skrzyżowania ulic Strykowskiej z Inflancką i Aleksandrowskiej ze Szczecińską. Nie ominą również wjazdów i zjazdów z drogi ekspresowej S-14 na ulicy Maratońskiej.

Protesty zostaną przeprowadzone również w Zgierzu, gdzie rolnicy zaplanowali blokadę na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej i Piątkowskiej. Z tego powodu szczegółowo opracowano trasę objazdów.

Pojazdy ciężarowe, jadące do Łodzi z Ozorkowa, zostaną przekierowane z trasy DW-91 na ulicę Gałczyńskiego, a następnie poprowadzone do ulicy Aleksandrowskiej, skąd będą mogły dostać się do drogi ekspresowej S-14. W przypadku samochodów osobowych wyznaczono trasę objazdu przez ulice Gałczyńskiego i Musierowicza.

Podczas strajku, pojazdy ciężarowe jadące do Łodzi od strony Piątku drogą nr 702 zostaną skierowane z trasy DW-702 na ulicę Musierowicza, a potem przez ulicę Gałczyńskiego do ulicy Aleksandrowskiej, skąd będą mogły dostać się do drogi ekspresowej S-14. Tymczasem samochody osobowe będą kierowane w lewo do ulicy Piłsudskiego.