Problem z dojazdem do Łodzi nowym odcinkiem S14

Obwodnica zachodnia Łodzi, znana także jako droga ekspresowa S14, to nowa arteria komunikacyjna, która umożliwia łatwe dotarcie do Aleksandrowa Łódzkiego, Zgierza czy Emilii. Niemniej jednak, pomimo jej udogodnień, kierowcy zmagają się z problemem dostania się do samej Łodzi. Mimo wielu prób i starania, droga połącząca miasto z obwodnicą nadal nie została wybudowana.

Z niecierpliwością oczekujemy na ukończenie drogi, która ułatwi dojazd mieszkańcom Łodzi do nowo otwartego odcinka tej kluczowej arterii komunikacyjnej. Odcinek ten został niedawno oddany do użytku z dużym rozmachem przez obecne władze. Planowane połączenie rozpoczynać się będzie od węzła drogowego w Aleksandrowie i kończyć przy ulicy Szczecińskiej w Łodzi.

Rozwiązanie tego problemu ma nastąpić w przyszłości. Właśnie ogłoszono przetarg na budowę brakującego odcinka drogi. Zgodnie z planami i harmonogramem prac, najwcześniejszym terminem otwarcia tej części obwodnicy jest koniec 2025 roku. Niemniej jednak, wszystko zależy od przebiegu przyszłych działań inwestycyjnych i pracy wykonawców.