Dlaczego warto wykorzystać przetwornik momentu obrotowego T40M

Przetwornik momentu obrotowego T40B, dostępny w różnych gabarytach w zależności od nominalnego zakresu pomiarowego od 50 Nm do nawet 10k Nm, jest coraz częściej wykorzystywany w różnych aplikacjach pomiarowych. Przyjrzyjmy się bliżej temu urządzeniu.

Przemyślany projekt tarczy

Tarcza przetwornika jest zaprojektowana w sposób, który minimalizuje jej długość, co ułatwia integrację z platformą pomiarową. Co więcej, tarcze te są stosunkowo odporne na obciążenia nieodłączne, co umożliwia bezpośrednie montowanie elementów maszyn na korpusie przetwornika bez konieczności używania dodatkowych wałów łączących lub sprzęgieł.

Przetwornik dla wymagających

T40B został stworzony, aby pracować w najbardziej wymagających warunkach, nie wymaga konserwacji i nie zawiera części, które mogą ulec zużyciu podczas pracy, takich jak pierścienie ślizgowe, szczotki czy sprzęgła. Cyfrowy transfer danych pomiędzy statorem i rotorem gwarantuje trwałe i bezbłędne gromadzenie danych i bezproblemową transmisję, nawet w trudnych warunkach środowiskowych, takich jak zakłócenia elektromagnetyczne lub zmiany temperatury. Zmierzony moment obrotowy jest wyświetlany jako sygnał na wyjściu napięciowym i częstotliwościowym.

Zastosowanie czujnika momentu obrotowego T40M

Omawiany czujnik momentu obrotowego znajduje zastosowanie w różnych dziedzinach, w tym w przemyśle samochodowym, na stanowiskach testowych silników, skrzyń biegów czy zawieszeń. T40B może być jednak używany także do testowania silników elektrycznych, pomp czy prądnic.

Funkcjonalny i niezawodny czujnik momentu obrotowego

HBM, firma specjalizująca się w technologii pomiarowej, zapewnia teraz także odpowiednie sprzęgła do serii tarczowych momentomierzy T40. Te wytrzymałe sprzęgła rekompensują wszelkie odchylenia promieniowe, osiowe i kątowe, które mogą pojawić się podczas montażu momentomierza tarczowego. Dzięki temu czujnik momentu obrotowego T40M staje się jeszcze bardziej funkcjonalny i niezawodny.