Pracownik ochrony z niebezpiecznym poziomem alkoholu w organizmie

Jeden z pracowników agencji ochrony, obsługującej PKP Intercity na terenie Łodzi, został zatrzymany przez Straż Ochrony Kolei. Przy sobie miał blisko 1,5 promila alkoholu, co uniemożliwiło mu dalsze wykonywanie obowiązków zawodowych na aktywnych torach kolejowych. Oczekuje go teraz odpowiedź na konsekwencje dyscyplinarne.

Incydent, który doprowadził do zbadania stanu trzeźwości pracownika ochrony, miał miejsce we wtorek, 17 października 2023 roku, około godziny 2:00 nad ranem. Dyżurna służba łódzkiej komendy otrzymała informację od Biura Bezpieczeństwa PKP Intercity, że ochroniarz odpowiedzialny za zabezpieczanie składów pociągów PKP Intercity jest nietrzeźwy. Na miejsce natychmiast skierowany został patrol Straży Ochrony Kolei.

O tej porze na czynnych torach stacji Łódź Kaliska obowiązki strażnika pełnił 65-letni mieszkaniec gminy Domaniewice. Alkotest potwierdził obawy o jego stan – wynik to 1,46 promila alkoholu we krwi. Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei natychmiast zawiesili go w obowiązkach. Zarówno pracodawca, jak i odpowiednie władze zostały powiadomione o zaistniałej sytuacji. Po wykonaniu wymaganych czynności, 65-latek został zwolniony do domu.