Ekstraliga rugby: Derby regionu na stadionie przy ulicy Górniczej

Już w najbliższą niedzielę, punktualnie o godzinie 13, miłośnicy sportu będą mieli okazję przeżyć emocjonująco sportowe doznania na łódzkim stadionie zlokalizowanym przy ul. Górniczej. To tam bowiem rozegra się interesujący mecz 9. kolejki ekstraklasy rugby, w którym rywalizować będą drużyny KS Budowlani Commercecon Łódź oraz Budo 2011 Aleksandrów Łódzki.

Wszystkie osoby, które nie będą mogły pojawić się na stadionie, mają jednak możliwość obejrzeć ten emocjonujący mecz na żywo. Transmisja zostanie bowiem przeprowadzona przez stację TVP Sport, a jej początek zaplanowano już na godzinę 12:50. Kibice zainteresowani udziałem w tym wydarzeniu są serdecznie zaproszeni na stadion mieszczący się przy ulicy Górniczej pod numerem 5.

Jednym z ciekawych aspektów tego meczu, jak informuje redaktor Wojciech Filipiak, będzie akcja charytatywna prowadzona przez rugbistki Budowlanych. Z racji obchodów międzynarodowego dnia walki z rakiem piersi, zawodniczki przeprowadzą zbiórkę funduszy na rzecz fundacji „Pełną Piersią”. Organizacja ta skupia się na profilaktyce oraz walce z tym okrutnym schorzeniem. W ramach akcji, symbolizowanej przez różową wstążkę, rugbiści Budowlanych wystąpią w strojach utrzymanych w tym właśnie kolorze.

Dodatkowo warto wspomnieć, że już dzień wcześniej, w sobotę, drużyna kobieca Budowlanych będzie miała okazję bronić swojej trzeciej pozycji w ekstralidze podczas turnieju rozgrywanego w Warszawie. Spotkanie KS Budowlani Commercecon Łódź – Budo 2011 Aleksandrów Łódzki, zaplanowane na niedzielę, 22 października o godzinie 13:00, poprowadzą sędziowie Skonieczny, Ingarden oraz Jasiński Ł.