Powrót na artystyczne podwórko: Emerytowani pedagodzy ASP w Łodzi organizują wystawę

Niektórzy emerytowani profesorowie, którzy wcześniej udzielali lekcji na łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, zdecydowali wrócić do aktywnej działalności artystycznej. Planują zorganizować ekspozycję, której głównym celem jest zainspirowanie i mobilizowanie innych artystów-przechodniów do ponownego zaangażowania się w kreatywne procesy. Twierdzą, że przechodzenie na emeryturę nie powinno wpływać na zaprzestanie tworzenia. Ekspozycja ma trwać aż do ostatniej soboty sierpnia.

Ta unikalna inicjatywa doskonale komponuje się z obchodami 600-lecia istnienia miasta Łodzi. Możemy nawet stwierdzić, że ta wystawa stanowi niepowtarzalne wydarzenie. Głównym założeniem ekspozycji jest oddanie hołdu polskim tradycjom artystycznym oraz świętowanie naszego kulturalnego dziedzictwa.

Na planowanej ekspozycji swoje dzieła ukaże prawie trzydzieści emerytowanych nauczycieli ze łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Będzie to okazja, aby podzielić się swoją twórczością i dorobkiem artystycznym zgromadzonym przez lata pracy akademickiej.