Ponowne rozegranie spotkania Widzewa z Ruchem po odwołaniu z powodu złej pogody

Planowy pojedynek Widzewa Łódź z Ruchem Chorzów, który miał mieć miejsce w ostatnią niedzielę, nie doszedł do skutku. Powodem, dla którego starcie o godzinie 15 zostało odwołane, był intensywny deszcz powodujący niemożliwe do przejścia warunki na boisku. Decyzję o niewłaściwym stanie murawy i jej nieprzystosowaniu do przeprowadzenia meczu podjął sędzia Tomasz Frankowski.

Terminarz PKO Ekstraklasy ustalił nową datę spotkania między drużynami Widzewa i Ruchu. Informacja ta przekazana została w dniu wtorkowym. Planuje się, że to drugie, i miejmy nadzieję ostatnie, podejście do rozgrywki odbędzie się w sobotę 18 listopada, o godzinie 17:30. Należy jednak zauważyć, że termin ten pokrywa się z terminem reprezentacyjnym. Z tego powodu Andrejs Ciganinks, reprezentant Łotwy, Henrich Ravas grający dla Słowacji oraz Dawid Tkacz z kadry U19 będą nieobecni podczas gry Widzewa.

Wybór nowego terminu meczu jest rezultatem porozumienia zawartego przez Departament Logistyki Rozgrywek z klubami zainteresowanymi meczem. Dzięki temu w Widzewie są już na bieżąco z informacją, że w spotkaniu z Ruchem nie wystąpią Ravas i Ciganiks, a możliwe, że również Tkacz. W tym samym czasie, 18 listopada, Chorwacja zmierzy się z Łotwą. Natomiast Słowacja rozegra swoje mecze 16 listopada z Islandią i 19 listopada z Bośnią i Hercegowiną.