Nowe stacje Łódzkiego Roweru Publicznego pojawiają się na ulicach miasta

Na ulicach Łodzi zaczęły się pojawiać pierwsze stacje rowerowe, wprowadzane w ramach inicjatywy Łódzkiego Roweru Publicznego. Te nowoczesne konstrukcje, zaprojektowane jako metalowe stojaki rowerowe przypominające swoim kształtem odwróconą literę U, zostały już zainstalowane m.in. wzdłuż al. Politechniki. Firma Nextbike Polska, będąca operatorem systemu, rozpoczęła w poniedziałek instalację tzw. totemów na Radogoszczu. Totemy to słupki informacyjne, które wskazują lokalizację stacji roweru miejskiego. Dodatkowo, wszystkie stojaki zostaną oznaczone różowymi naklejkami z logotypem systemu.

Marcin Sałański, rzecznik prasowy Nextbike Polska, podaje że plan firmy zakłada finalizację procesu instalacji stacji do połowy tygodnia. W ten sposób, w drugiej połowie tygodnia będzie możliwe dostarczenie rowerów do poszczególnych punktów. Całość prac ma zostać ukończona jeszcze przed świętami. W tym czasie również stronę internetową projektu, razem z możliwością rejestrowania się w systemie, planuje się uruchomić.

Przed inauguracją systemu w Łodzi, planowana jest instalacja 800 nowych stojaków rowerowych. Kolejne 400 ma zostać dostarczonych w późniejszym czasie, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Najwięcej stacji, podobnie jak w poprzednich edycjach roweru miejskiego, znajdzie się w centrum miasta.