Nowe kierunki w ruchu tramwajowym i autobusowym w Łodzi – mieszkańcy Bałut mogą liczyć na poprawę komunikacji

W Łodzi obserwujemy kolejne, już trzecie na dużą skalę, przekształcenia w zakresie kursowania środków komunikacji miejskiej. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne (MPK) Łódź po zakończeniu przerwy związanej z remontami, wraca na ulice miasta jak plac Wolności, Legionów czy Nowomiejska. Następna na liście jest ulica Wojska Polskiego. Jakie linie komunikacyjne będą tam funkcjonować i czy będzie to początek końca problemów transportowych dla dzielnicy Bałut?

Marzec 2024 roku to okres szczególnie intensywnych zmian nie tylko dla pasażerów korzystających z łódzkich tramwajów i autobusów, ale też dla ulic, które po remoncie ponownie otwierają się dla ruchu MPK.

2 marca udało się przywrócić ruch tramwajowy na placu Wolności i ulicy Nowomiejskiej, zaś dwa dni później część linii tramwajowych i autobusowych powróciła na ulicę Legionów. Kolejny etap zmian zaplanowano na 16 marca. Tego dnia tramwaje i autobusy zaczną kursować ulicą Wojska Polskiego, która mimo trwających na niej prac remontowych, jest już dostępna dla ruchu MPK.

Pierwsze informacje mówiły o powrocie linii tramwajowej 6, która zamiast do Zgierza, będzie teraz docierać do Dół. Jednak 13 marca przekazano wiadomość, że mieszkańcy Bałut będą mogli skorzystać nie tylko z „szóstki”, ale też z linii „jedynka”.