Nieszczęśliwy wypadek na autostradzie A1 koło Łodzi

W wyniku tragicznego zdarzenia drogowego, podczas którego życie stracił 25-letni mężczyzna, ruch na autostradzie A1 w stronę Katowic jest częściowo utrudniony. Wypadkowa sytuacja miała miejsce w pobliżu węzła Łódź Południe.

Jacek Plisiecki, dyżurny Punktu Informacji Drogowej, przekazał informacje o incydencie, który zdarzył się około godziny 10. Na 324. kilometrze trasy autostrady A1, w rejonie łódzkiego węzła drogowego, ciężarówka uderzyła w dwa samochody osobowe zaparkowane na pasie awaryjnym.

Uzupełniając relację, młodszy brygadier Wojciech Pawlikowski reprezentujący Państwową Straż Pożarną w Piotrkowie Trybunalskim, poinformował o śmiertelnym bilansie zdarzenia – mężczyzna w wieku 25 lat poniósł śmierć na miejscu. Obecnie na miejscu prowadzone są działania przez służby ratunkowe, w tym pięć jednostek straży pożarnej i pogotowie ratunkowe. Nie ma informacji o innych ofiarach lub poszkodowanych w wyniku tego nieszczęśliwego zdarzenia.

Po tym tragicznym zdarzeniu nastąpiło częściowe zamknięcie autostrady A1 w kierunku stolicy Śląska – Katowic. Aktualnie ruch jest możliwy jedynie lewym pasem.