Planowana rozbudowa autostrady A2 na odcinku Łódź – Warszawa

Poczyniono pierwsze kroki w kierunku ułatwienia podróży między dwoma kluczowymi polskimi miastami – Łodzią i Warszawą. W 2025 roku przewiduje się rozpoczęcie prac nad poszerzeniem autostrady A2, konkretnie na odcinku łączącym te dwa miasta. Kluczowy moment w tym procesie miał miejsce 30 sierpnia, kiedy to podpisano umowę z wykonawcą odpowiedzialnym za przygotowanie dokumentacji technicznej. Ceremonia podpisania miała miejsce w Nieborowie.

Z pewnością każdy, kto regularnie pokonuje trasę między Łodzią a Warszawą, zna trudy związane z ciężkimi warunkami drogowymi. W niektóre dni, a czasami nawet w określone pory dnia, staje się wyzwanie sprawnie przebyć ten odcinek. Trasa ta jest często zapchana przez ciężarówki, które niejednokrotnie korzystają ze wszystkich dostępnych pasów ruchu do wyprzedzania, powodując spore utrudnienia. Codzienna intensywność ruchu na tym odcinku jest znaczna.

Jednakże, perspektywa przyszłości rysuje się inaczej. Planowane jest poszerzenie tego odcinka drogi do trzech, a nawet czterech pasów ruchu. Poszerzenie obejmie 90-kilometrowy odcinek w dwóch województwach: łódzkim i mazowieckim. Konkretnie, od Łodzi do Pruszkowa autostrada zyska dodatkowy, trzeci pas ruchu. Natomiast na odcinku od Pruszkowa do Konotopy będziemy mogli korzystać już z czterech pasów ruchu.