Prace przy łączniku ulic Sienkiewicza i Wschodniej w Łodzi – powrót na budowę

Odnawia się prace na budowie łącznika pomiędzy ulicami Sienkiewicza i Wschodnią, umiejscowionego za gmachem Telewizji Polskiej w Łodzi. Po kilku niespodziewanych miesiącach przerwy, miejsce budowy znów zaczyna tętnić życiem, a pracownicy wrócili do swoich obowiązków, choć na razie realizowane są jedynie prace związane z przekształceniem terenu.

Według aktualnych zapowiedzi, nowa arteria komunikacyjna powinna być dostępna dla użytkowników już w grudniu bieżącego roku. Jest to jednak o rok późniejszy termin niż pierwotnie ustalono na początek prac. Budowę drogi oficjalnie uruchomiono w czerwcu 2021 roku, lecz po upływie 8 miesięcy doszło do zerwania kontraktu z wykonawcą przez miasto.

Nowy wykonawca został wybrany po roku, jednak dopiero podczas drugiego przetargu. Ciekawostką jest, że to ta sama firma co poprzednio, będąca częścią konsorcjum odpowiedzialnego za modernizację Legionów. Tutaj również końcowy termin zakończenia prac został ustalony na grudzień. Pytanie brzmi, czy uda się oddać obie drogi do użytku jeszcze w tym roku? Odpowiedź poznamy lada moment.