Mateusz Poręba, srebrny medalista mistrzostw świata z 2022 roku, dołącza do PGE GiEK Skry Bełchatów

PlusLiga ma nowego zawodnika w swoich szeregach. Mateusz Poręba, zdobywca srebrnego medalu na mistrzostwach świata w 2022, dołączył do drużyny PGE GiEK Skra Bełchatów. Poręba aktualnie przebywa w Chengdu w Chinach, gdzie z Akademicką Reprezentacją Polski brać będzie udział w 31. Letniej Uniwersjadzie.

W trakcie gier grupowych podczas tego międzynarodowego wydarzenia sportowego, reprezentacja Biało-Czerwonych zmierzy się z drużynami z Portugalii, Korei Południowej oraz Hongkongu. To będzie kolejna okazja dla Poręby, aby pokazać swoje umiejętności na arenie międzynarodowej.

Poręba rozpoczął swoją karierę siatkarską w młodzieżowej drużynie TS Sokół Tuchów, po czym przeniósł się do AKS Rzeszów. W barwach rzeszowskiego klubu w 2016 roku zdobył tytuł wicemistrza Polski w kategorii kadetów. Jednak już rok później stanął na najniższym stopniu podium krajowego turnieju juniorów. W tej samej kategorii wiekowej reprezentował także SMS PZPS Spała.

Przypuszcza się, że transfer Poręby do PGE GiEK Skra Bełchatów przyczyni się do wzmocnienia drużyny i przyniesie jej dalsze sukcesy w rozgrywkach PlusLigi.