Łódzka komunikacja miejska: Prace naprawcze na torowisku ulicy Rzgowskiej potrwają dłużej niż przewidywano. Wprowadzony zostanie transport zastępczy

Wyciek informacji o poważnej awarii torowiska tramwajowego na łódzkiej ulicy Rzgowskiej okazał się prawdą – problem jest znacznie bardziej skomplikowany niż początkowo przypuszczano. Bezpieczne przemieszczanie się tramwajów na tym obszarze będzie możliwe dopiero po zakończeniu prac naprawczych, które potrwają do końca nadchodzącego tygodnia.

Wiadomości o nagłej potrzebie naprawy torowiska na ulicy Rzgowskiej w Łodzi zelektryzowały miejskie przewozy komunikacyjne (MPK Łódź) w dniu 28 listopada, skłaniając je do natychmiastowego podjęcia działań remontowych. Pierwotne szacunki sugerowały, że ruch tramwajowy na tym odcinku zostanie przywrócony już 1 grudnia. Niestety, po rozpoczęciu prac okazało się, że skala awarii przekracza początkowe założenia. Dodatkowo pojawiła się konieczność przeprowadzenia interwencji również na innych odcinkach torowiska, co przedłuży czas wyłączenia z ruchu tramwajowego na tej trasie do końca następnego tygodnia.