39-letni recydywista ze Skierniewic poszukiwany za serię włamań i ucieczkę z zakładu karnego

W dniu 29 listopada 2023, funkcjonariusze policji zajmujący się sprawami kryminalnymi, zatrzymali mężczyznę w wieku 39 lat. Był on podejrzany o szereg przestępstw przeciwko mieniu, dokonanych poprzez włamanie do różnych obiektów handlowych w Skierniewicach. Co więcej, ten sam mężczyzna był też poszukiwany przez służby penitencjarne, jako że nie wrócił do więzienia po wyjściu na przepustkę. Zostało mu postawionych pięć zarzutów, a za popełnione przez niego przestępstwa może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W okresie od 25 do 28 listopada 2023 roku doszło na terenie Skierniewic do licznych włamań do miejsc handlowych. Śledczy, zorientowawszy się w sytuacji, szybko zidentyfikowali potencjalnego sprawcę oraz ustalili miejsce, w którym się ukrywa. Mężczyzna został zatrzymany w mieszkaniu swoich znajomych, gdzie policjanci odnaleźli również dowody w postaci przedmiotów skradzionych podczas włamań.

W trakcie dalszych czynności, okazało się również, że mężczyzna był poszukiwany przez służby penitencjarne za ucieczkę z zakładu karnego. Wcześniej wyszedł z więzienia na przepustkę, jednak nie powrócił w wyznaczonym czasie. Za te czyny usłyszał dodatkowo dwa zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem oraz trzy zarzuty usiłowania tego typu przestępstwa. Maksymalna kara za te czyny to 10 lat pozbawienia wolności.

39-latek był już wcześniej notowany za podobne przestępstwa i działał w warunkach tzw. multirecydywy. Te okoliczności mogą skutkować zwiększeniem wymiaru kary. Po zakończeniu procedur związanych z aresztowaniem, mężczyzna został przetransportowany z powrotem do zakładu penitencjarnego, gdzie oczekuje go odbycie kary za wcześniejsze przestępstwa.