31-latek z Łodzi usłyszał zarzuty za serię kradzieży w sklepach na łączną kwotę około 8000 złotych

Funkcjonariusze III Komisariatu Policji w Łodzi osadzili za kraty 31-letniego mężczyznę, odpowiedzialnego za szereg kradzieży w różnych sklepach. Suma skradzionych przez niego przedmiotów wyniosła blisko 8000 złotych. Złodziej, mający za sobą już poprzednie wyroki, został postawiony przed obliczem prawa i usłyszał zarzuty. Wobec faktu, że działał w warunkach recydywy, grozi mu teraz wyższa kara, nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Retkinii byli zajęci badaniem serii sklepowych kradzieży, które miały miejsce w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Dzięki dogłębnej znajomości lokalnego podziemia przestępczego oraz policyjnej baczności, udało im się wytypować podejrzanego.

Przestępca bez żadnego pudła przychodził do sklepów z jasno określonym zamiarem – kraść. Jego łupem padały głównie artykuły spożywcze, ale nie stronił również od alkoholu. Wszystko to pakował do torby, po czym opuszczał sklep, zachowując pozory niewinności.

Funkcjonariusze z III Komisariatu Policji w Łodzi przeprowadzili szczegółową analizę monitoringu, który nagrał złodziejskie eskapady 31-latka. To właśnie on okazał się sprawcą tych przestępstw.

Mężczyzna został zatrzymany 28 listopada 2023 roku, kiedy to próbował ponownie dokonać kradzieży. Usłyszał zarzuty za kradzieże o łącznej wartości blisko 8000 złotych. Zgodnie z prawem, za takie przestępstwo grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności. Fakt, że działał w warunkach recydywy, może skutkować surowszym wymiarem kary.