Festiwal Śniadań w Łodzi: kulinarna podróż na ulicy Piotrkowskiej

Łódź ma wyjątkowe miejsce na kulinarnym mapie Polski, a jednym z wydarzeń, które potwierdzają to twierdzenie, jest coroczny Festiwal Śniadań. To wyjątkowa propozycja dla miłośników świeżo parzonych jajek, chrupiących pieczyw, a także oryginalnych dań śniadaniowych z różnych stron świata. W tym roku, 20 sierpnia, ulica Piotrkowska zamieni się w prawdziwe śniadaniowe królestwo, skupiając ponad dwadzieścia restauracji i kawiarni, które przygotują specjalne menu na tę okazję.

Współorganizatorami tej smakowitej inicjatywy są portal Jemy w Łodzi oraz Łódzkie Centrum Wydarzeń. Zaplanowano, że śniadania festiwalowe będą dostępne od wczesnych godzin porannych aż do godziny 19.00. Co więcej, niektóre lokale zapraszają łasuchów do degustacji swoich propozycji nawet do godziny 22.00.

Ciekawostką jest to, że cena śniadania jest stała we wszystkich uczestniczących lokalach i wynosi 29 złotych. Taka jednolita wycena pozwoli gościom skupić się na delektowaniu się różnorodnością posiłków oferowanych przez różne miejsca.

Oferta restauracji biorących udział w festiwalu jest naprawdę imponująca i różnorodna. Nie tylko miłośnicy tradycyjnych polskich śniadań znajdą coś dla siebie. Znajdą się tutaj dania inspirowane kuchnią azjatycką, libańską, meksykańską, gruzińską czy włoską. Warto zwrócić uwagę na takie propozycje jak tajska grzanka z chashu, szakszuka z ciecierzycą, jajka sadzone na tostadzie z zieloną salsą czy mini calzone z mozzarellą. Dla wielbicieli słodkich rozpoczęć dnia przygotowano m.in. tost z chałki w cynamonie z kremem kajmakowym i bezą czy tortillę z nutellą.