Działalność wiceszefa resortu sprawiedliwości Arkadiusza Myrchy podczas wizyty w Łodzi

Data 27 lutego to dzień, kiedy Arkadiusz Myrcha, druga osoba na czele Ministerstwa Sprawiedliwości, zdecydował się na wizytę w Łodzi. Podczas pobytu polityk skierował swoje kroki do funkcjonujących w tym mieście instytutów eksperckich. Nie tylko zwiedził te miejsca, ale także podzielił się informacjami na temat inwestycji, które są planowane przez Ministerstwo Sprawiedliwości na terenie apelacji łódzkiej.

– Obecnie, w Łodzi prowadzonych jest pięć inwestycji zatwierdzonych i finansowanych przez Ministerstwo Finansów dla całej apelacji. Całość tych przedsięwzięć ma wartość przekraczającą miliard złotych. W granicach samego miasta Łodzi realizowane są trzy z nich – informował Arkadiusz Myrcha.

Polityk odniósł się konkretnie do trzech inwestycji lokalizowanych przy ul. Wojska Polskiego 180, na placu Hallera oraz przy ul. 28 Pułku Strzelców Kaniowskich.

Przy ulicy Wojska Polskiego położony jest teren budowy nowego Wydziału Ksiąg Wieczystych. Ta inwestycja, wartą blisko 80 milionów złotych, jest już do połowy zrealizowana. Waloryzowany budynek będzie posiadał powierzchnię 9 tysięcy metrów kwadratowych przeznaczoną na przechowywanie dokumentacji oraz obsługę klientów. W jego wnętrzu znajdować się będą siedziby wydziałów ksiąg wieczystych dla takich miejscowości jak Łódź-Śródmieście, Brzeziny, Pabianice i Zgierz. Budynek będzie także domem dla archiwum Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieścia oraz jego magazynu dowodów rzeczowych. Planowany termin zakończenia inwestycji to rok 2026.