Daniel Ch. skazany na 25 lat za podwójne morderstwo w łódzkim lofcie

Sąd Okręgowy w Łodzi wydał wyrok dla 36-letniego Daniela Ch., który został uznany winnym zbrodni polegającej na zamordowaniu kobiety i mężczyzny. Zdarzenie miało miejsce podczas spotkania trzech znajomych w apartamencie loftów przy ul. Tymienieckiego w Łodzi, gdzie Daniel wielokrotnie użył noża przeciwko swoim ofiarom. W chwili popełnienia czynu, sprawca był pod silnym wpływem substancji narkotycznych.

Robert Szychowski, sędzia rozpatrujący sprawę, odczytał wyrok w obecności oskarżonego o dokonanie dwóch morderstw. „Daniel Ch. zostaje skazany na karę łączną 25 lat pozbawienia wolności” – orzekł sędzia, dodając, że czas spędzony przez oskarżonego w areszcie śledczym będzie zaliczony na poczet kary. Dodatkowo, zgodnie z wyrokiem, Daniel Ch. ma obowiązek zapłacenia odszkodowania rodzinom dwóch ofiar. Łączna suma wynosi ponad 140 tysięcy złotych.

Marcin Masłowski, przewodniczący składu sędziowskiego, podczas ustnego uzasadnienia wyroku, zaznaczył, że przedstawione dowody i ustalone fakty w tej sprawie nie pozostawiają żadnych wątpliwości. Sędzia Masłowski przypomniał o zdarzeniach 15 stycznia 2023 roku, kiedy to „w wynajętym apartamencie w loftach na ulicy Tymienieckiego w Łodzi spotkały się trzy osoby: Daniel Ch. oraz dwie ofiary – 30-letnia Marta W. i 34-letni Piotr D.”. Podał również do wiadomości, że podczas spotkania na miejscu występowanie alkoholu i narkotyków, wśród których znalazł się także popularny „kryształ”.