Zakończenie rewitalizacji łódzkiego Starego Rynku

Nie ma już śladu po dawnym, betonowym krajobrazie Starego Rynku w Łodzi. W sobotę, 23 marca, miasto organizuje specjalne wydarzenie, aby uczcić zakończenie prac renowacyjnych i zaprosić mieszkańców do korzystania z odnowionej przestrzeni.

Przeprowadzone prace obejmowały wymianę całej nawierzchni na Starym Rynku. Teraz miejsce to kusi nowymi ławkami, drewnianymi miejscami do siedzenia i zielenią – w tym nowo posadzonymi drzewami oraz aż 300 krzewami i ozdobnymi trawami. Dodatkowo powstała nowa przestrzeń targowa z 14 handlowymi wiatami. Atrakcyjność miejsca podkreślają dwie kolorowo podświetlane fontanny. Koszt całego przedsięwzięcia wyniósł niemal 10 milionów złotych.

Projekt o nazwie „Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi” został sfinansowany dzięki wsparciu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

W sobotnim programie świętowania znalazło się wiele atrakcji: koncerty na żywo, targi rękodzieła, warsztaty dekorowania koszyków wielkanocnych oraz animacje dla dzieci, włączając w to pokaz baniek mydlanych. Nie zabraknie także smakołyków – będzie można skosztować kiszonych śledzi i tłustych.

Zachęcamy również do odwiedzenia sąsiedniego parku Staromiejskiego, który po niedawnym remoncie także otworzył swoje podwoje dla mieszkańców. Przygotowano tam potańcówkę, turniej szachowy oraz sesję jogi uśmiechu.