Ciekawe miejsca do odwiedzenia w Łodzi i regionie. Termy Uniejów

Kilkadziesiąt kilometrów od Łodzi znajduje się wyjątkowe miejsce. Mowa o Termach Uniejów. To doskonałe miejsce na weekendową wycieczkę całą rodziną. Oprócz ogromnego kompleksu basenowego, w Termach i okolicy czeka na nas mnóstwo atrakcji. Oprócz tego, niezdecydowanych powinny przekonać właściwości lecznicze wód termalnych. Jedno jest pewne, kto raz wybierze się do Uniejowa z pewnością jeszcze tam wróci.

Kompleks basenowy

Kompleks basenowy w Termach Uniejów możemy podzielić na dwie części – kąpielisko wewnętrzne i zewnętrzne. Wewnątrz obiektu na gości czeka między innymi basen ze statkiem pirackim, który jest odpowiedni również dla najmłodszych. Znajdziemy też w nim strefę hydromasażu. Oprócz tego wewnątrz znajduje się również tężnia solankowa oraz basen solankowo-uzdrowiskowy z hydromasażem. W budynku znajduje się także ogromna strefa saun. Znajdziemy w niej między innymi kabinę infrared, łaźnię aromatyczną, łaźnię turecką, słoneczną łąkę oraz basen lodowy i komorę śnieżną. W strefie zewnętrznej czeka na nas zdecydowanie więcej atrakcji. Przede wszystkim na zewnątrz znajduje się bardzo duży basen solankowo-uzdrowiskowy. Poza nim możemy skorzystać także z basenu sportowego, kąpieliska dla dzieci i kilku atrakcyjnych zjeżdżalni. Oprócz basenu sportowego jest też duży basen rekreacyjny oraz specjalna strefa dla najmłodszych.

Pozostałe atrakcje

Oprócz basenów i saun w obiekcie znajduje się ogromna strefa gastronomiczna. Jeśli spędzamy w Termach cały dzień, nie musimy martwić się zabieraniem ze sobą jedzenia. Na miejscu możemy zjeść ciepły posiłek i zaspokoić pragnienie. Jeśli wybieracie się do Uniejowa na dłużej możecie skorzystać z wielu dodatkowych atrakcji. Obok Term znajduje się kręgielnia i klub nocny, w którym organizowane są imprezy. Dodatkowo Termy położone są w malowniczym miejscu, w sąsiedztwie zabytkowego zamku. W sezonie warto również wziąć udział w spływie kajakowym po Warcie lub odwiedzić ZOO Safari Borysew, o którym pisaliśmy więcej tutaj. Jeśli planujecie zostać dłużej warto wcześniej zaplanować nocleg w pobliżu Term. W pobliżu obiektu znajduje się kilka hoteli, które z radością goszczą przyjezdnych.

Sylwester w Termach Uniejów

Jeśli jeszcze nie macie planów sylwestrowych, możecie rozważyć spędzenie Sylwestra właśnie w Termach Uniejów. Odbędzie się tam nocne pływanie w godzinach 20-01:30. W ramach Sylwestra na gości czeka powitalna lampka szampana, kąpiele w strefie basenowej i sauny, a także pokaz fajerwerków o północy. Do dyspozycji gości, za dodatkową opłatą będzie strefa restauracyjna. Bilety na to wydarzenie można zakupić przez stronę internetową obiektu. Bilet normalny kosztuje 110 zł, za bilet dla dzieci w wieku 7-15 lat zapłacimy 100 zł. Dzieci poniżej 7 roku życia wejdą na basen za darmo.