Łódzkie schronisko dla zwierząt. Jak sprawić, żeby zwierzaki łatwiej przetrwały nadchodzącą zimę

Zima to niezwykle trudny okres dla zwierząt bezdomnych, a także tych które na co dzień mieszkają w schronisku. Łódzki schronisko przy ulicy Marmurowej stara się zapewnić swoim podopiecznym jak najlepsze warunki. Jednak często brakuje niezbędnych środków finansowych na zakup podstawowych rzeczy. Dlatego przed zbliżającymi się Świętami warto pomyśleć czy i w jaki sposób możemy pomóc biednym zwierzakom ze schroniska.

Jak pomóc zwierzętom w schronisku

Zima jest najtrudniejszym okresem dla mieszkańców schroniska. W schronisku przy ulicy Marmurowej znajduje się obecnie ponad 270 podopiecznych czekających na swój wymarzony dom. Jednak dopóki go nie znajdą są zależni od pomocy wolontariuszy i nas, mieszkańców Łodzi. Zatem w jaki sposób możemy pomóc zwierzakom i czego najbardziej potrzebuje schronisko? Przede wszystkim potrzebna jest dobrej jakości karma dla zwierząt. Zarówno mokra jak i sucha. Chodzi o taką, która w składzie ma ponad 60% mięsa, to niezwykle ważne dla zdrowia zwierzaków. Oprócz karmy w schronisku potrzebne są koce, ręczniki oraz prześcieradła. Dzięki nim zwierzęta będą miały cieplej. Bo chociaż ich boksy są ocieplane, to jednak zimą wciąż marzną. Schronisko udzieliło nam informacji, że są rzeczy których niestety nie mogą przyjąć. To między innymi koce, kołdry, materace, a także pluszaki.

Piłkarze Widzewa wsparli łódzkie schronisko przy Marmurowej

Piłkarze Widzewa postanowili wesprzeć schronisko przy ulicy Marmurowej w Łodzi. Przed meczem z Zagłębiem Sosnowiec została ogłoszona zbiórka darów dla podopiecznych schroniska. Prawie przez tydzień kibice i mieszkańcy Łodzi mogli zostawiać rzeczy dla zwierząt w oficjalnym sklepie na stadionie Widzewa. Po meczu kończącym I rundę ligi wszystkie dary dla zwierząt zostały przejrzane i spakowane do klubowego busa. 10 grudnia wszystkie dary pojechały na ulicę Marmurową. Jednak zbiórka jedzenia dla zwierząt nie była jedyną pomocą. W trakcie meczu na telebimie były wyświetlane psiaki, które czekają na adopcję w schronisku. Jak się okazało akcja przyniosła ogromne efekty i część zwierząt znalazła swój wymarzony dom. To wspaniałe, że znane osoby wykorzystują swoją pozycję by pomóc słabszym i biedniejszym. Wszyscy powinni brać przykład z piłkarzy i kibiców Widzewa!