Łódź doceniona przez National Geographic!

Łódź ostatnimi czasy jest doceniana na świecie i w Polsce. Ostatnio nasze miasto zostało wyróżnione, jako jedyne z Polski, przez międzynarodowe czasopismo National Geographic Traveler. To ogromne wyróżnienie dla Łodzi. A teraz otrzymaliśmy kolejne! Łódź znalazła się na okładce polskiej wersji National Geographic Traveler. Jako mieszkańcy powinniśmy być dumni, że jesteśmy tak pozytywnie odbierani jako miasto.

Łódź w rankingu Best of the World

Łódź znalazła się w prestiżowym, międzynarodowym rankingu Best of the World 2022. Ten ranking to przewodnik po miejscach, które koniecznie powinniśmy odwiedzić. To ogromne wyróżnienie, szczególnie, że Łódź jest jedynym polskim miastem w tym zestawieniu! Ranking co roku wyróżnia tylko 25 miejsc na całym świecie, w 5 różnych kategoriach. Są to natura, przygoda, kultura, rodzina, a także zrównoważony rozwój. To właśnie w tej ostatniej kategorii znalazło się nasze miasto. Kilka lat temu, w tym samym rankingu pojawiła się Puszcza Białowieska. Żadnemu innemu miastu do tej pory się to nie udało. Łódź wytypowało grono dziennikarzy i specjalistów, którzy co roku podają swoje propozycje miejsc. Specjaliści docenili metamorfozę jaką nasze miasto przeszło w ciągu ostatniego dziesięciolecia. Wspominano również o planach na dalszy rozwój Łodzi. Jako jedno z kilku miejsc polecanych do zobaczenia w Łodzi było EC1, wraz z Centrum Nauki i Techniki, a także Planetarium i Ulicą Żywiołów. Łódź w rankinfu znalazła się obok takich miejsc jak Zagłębie Ruhry w Niemczech, a także Park Narodowy Chimanimani w Mozambiku.

Nasze miasto docenione również przez polski National Geographic

Po docenieniu naszego miasta w rankingu Best of the World 2022, spotkało nas kolejne pozytywne zaskoczenie. Łódź znalazła się na okładce polskiego wydania National Geographic Traveler. Numer trafił do sprzedaży 10 grudnia. W środku gazety znajduje się artykuł, który ma aż osiem stron. Opisano w nim najciekawsze miejsca w naszym mieście, które koniecznie trzeba odwiedzić. W zestawieniu znajdziemy między innymi Pasaż Róży, czy też Monopolis. Nie zabrakło w nim także OFF Piotrkowskiej. To ogromne wyróżnienie z którego dumne są zarówno władze Łodzi, jak i sami mieszkańcy.