Łódź rozświetlona na Święta! W tym roku nie tylko Piotrkowska dostała świąteczną iluminację

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia Łódź rozbłysła milionami kolorowych światełek. W tym roku ogromne wrażenie robi nie tylko ulica Piotrkowska. W kilku innych miejscach również zagościły kolorowe lampki i świąteczne iluminacje wraz z dekoracjami. Z pewnością pomoże to wprowadzić wszystkich mieszkańców w wyjątkowy, świąteczny nastrój.

Rozświetlona Piotrkowska i przepiękna miejska choinka

Najpiękniejsze świąteczne iluminacje jak co roku otrzymała najdłuższa ulica handlowa – Piotrkowska. Rozświetliło ją ponad 2 kilometry kolorowych światełek. Na deptaku znajdziemy świecące choinki, prezenty, a także ogromny baldachim, na który składają się tysiące lampek LED. Wśród iluminacji są miejsca, które aż się proszą by zrobić sobie przy nich zdjęcie. Przy tak zwanej Stajni Jednorożców znajduje się rozświetlony, ogromny napis KOCHAM ŁÓDŹ. A po drugiej stronie stanęła ogromna choinka ozdobiona tysiącami malutkich światełek. Wszystkie te dekoracje i trwający na Piotrkowskiej Jarmark Bożonarodzeniowy obowiązkowo wprawią w świąteczny nastrój każdą osobę.

Iluminacja świąteczna w Monopolis, dekoracje w Porcie Łódź i piernikowa Manufaktura

Także Monopolis w tym roku otrzymało swoją iluminację świąteczną. Stworzono tam Śnieżną Krainę, którą włada majestatyczna Królowa Monobella. Śnieżna Kraina powstała pośród restauracji i lokali użytkowych, na pasażu Monopolis. Ozdabiają ją tysiące kolorowych światełek. Znajdziemy tam również renifery, niedźwiedzie polarne oraz ozdobione sanie Królowej. Świąteczna iluminacja pojawiła się także w łódzkich centrach handlowych. Kolorowe światełka i świąteczne dekoracje zagościły w Manufakturze i w Porcie Łódź. W Porcie, w okolicy wejścia do sklepu Ikea znajdziemy ogromny świąteczny prezent. Oprócz niego na patio centrum handlowego pojawiła się ogromna, rozświetlona choinka. Samo centrum przyozdobiono 10 tysięcy kolorowych bombek i ponad 200 tysiącami świątecznych światełek. Manufaktura natomiast w tym roku postawiła na piernikowe dekoracje. Na wewnętrznym patio stanęła duża, kolorowa i oświetlona chatka z piernika. W niej dzieciaki mogą brać udział w warsztatach z pieczenia pierniczków. Całe centrum zyskało także świąteczne iluminacje i dużą przepięknie przyozdobioną choinkę. Świąteczny klimat zagościł też na balkonach i w oknach, a także na gankach u wielu mieszkańców Łodzi. W powietrzu czuć już klimat Świąt.