Ciekawe miejsca do zwiedzenia w Łodzi i regionie. ZOO Safari Borysew

Mamy nadzieję, że tegoroczna jesień będzie łaskawa pod względem pogody. A jeśli pogoda będzie piękna, warto zaplanować czas wolny tak, by maksymalnie ją wykorzystać. Dlatego ruszamy z nowym cyklem – ciekawe miejsca do zwiedzenia w Łodzi i w regionie. Dzięki tym artykułom dowiecie się gdzie warto się wybrać i co zobaczyć w naszym województwie. Cykl zaczynamy od wyjątkowego miejsca – ZOO Safari Borysew.

ZOO Safari Borysew

ZOO Safari Borysew to wyjątkowe miejsce, w którym każdy zwiedzający może zetknąć się z egzotycznymi gatunkami zwierząt. Jesteśmy przekonani, że miejsce to zyska sympatię zarówno dzieci, jak i osób dorosłych. ZOO Safari Borysew znajduje się w okolicy Poddębic, około 40 km od centrum Łodzi. ZOO jest czynne przez cały rok, również w święta i niedziele niehandlowe. Swoją działalność ZOO rozpoczęło w 2008 roku. Można wtedy było zobaczyć tam około 30 gatunków zwierząt. Stopniowo, wraz ze wzrostem zainteresowania Borysew rozrastał się i wzbogacał o nowe gatunki zwierząt. Obecnie ZOO Safari Borysew to aż 25 hektarów, na których możemy podziwiać około 90 gatunków egzotycznych zwierząt pochodzących z pięciu kontynentów. Największe zainteresowanie wzbudzają białe lwy i białe tygrysy. Obydwa gatunki posiadają aż dwa wybiegi, na których można je podziwiać. Dodatkową atrakcję stanowią pokazowe karmienia tych ogromnych kotów. Ulubieńcem zwiedzających jest również foka Dawid. Codziennie goście odwiedzający ZOO Safari Borysew mają możliwość obserwowania pokazowych treningów Dawida. Oprócz tych zwierząt, w Borysewie czekają na nas także inne dzikie koty, antylopy, osiołki, małpy, żyrafa, aligatory oraz krokodyle.

Atrakcje i ceny biletów

Oprócz pokazowych karmień różnych gatunków zwierząt, na zwiedzających czekają również inne atrakcje. Między innymi, specjalnie dla dzieci, stworzone zostało Mini ZOO, w którym najmłodsi mogą nakarmić i pogłaskać zwierzątka takie jak kozy, owce, króliki, alpaki oraz osiołki. Kolejną wspaniałą atrakcją dla dzieci jest Figlarnia, czyli ogromny plac zabaw z dmuchanymi zabawkami oraz zjeżdżalniami i basenami z piłeczkami. Chętni mogą również kupić bilet na przejazd ZooKolejką kursującą po całym ogrodzie zoologicznymi. Najnowsza atrakcja dostępna dla zwiedzających to Wodny Świat, który obejmuje sztuczny zbiornik, na którym powstały wysepki będące wybiegami dla zwierząt. Warto wspomnieć, że po zbiorniku można pływać rowerkami wodnymi, dostępnymi dla zwiedzających. ZOO Safari Borysew posiada również szerokie zaplecze gastronomiczne, więc śmiało można spędzić tam cały dzień. Koszt biletów wstępu jest w miarę niewielki, jak na ilość czekających nas atrakcji. Bilet normalny kosztuje 49 zł, natomiast za bilet ulgowy zapłacimy 39 zł. Często ZOO Safari Borysew organizuje promocje, dzięki którym bilet możemy kupić taniej.