W weekend 16-17 października odbędzie się XXII edycja Hubertusa Spalskiego

Już w najbliższy weekend, 16-17 października, odbędzie się kolejna, XXII edycja Hubertusa Spalskiego. To jedno z większych wydarzeń myśliwskich i jeździeckich w Polsce. Co roku Hubertus gromadzi kilkuset jeźdźców i myśliwych. Na wydarzenie chętnie przyjeżdżają również turyści z całego kraju. Polowania nie są jednak jedyną atrakcją Hubertusa Spalskiego. Na osoby biorące udział w Hubertusie czeka o wiele więcej ciekawych wydarzeń. Dzięki nim każdy będzie mógł poznać kulturę łowiecką, tradycyjne ubiory myśliwych, a także dowiedzieć się czegoś na temat kuchni myśliwskiej i sprzętu myśliwych.

16 października – pierwszy dzień wydarzenia

Całe wydarzenie rozpocznie o godzinie 7:00 Hubertowska Msza Polowa. Zaraz po niej, o godzinie 07:30 odbędzie się apel na łowy, który zgromadzi wszystkich myśliwych. Tuż po nim ruszy polowanie hubertowskie. Dla osób nie biorących udziału w polowaniu będą odbywać się ciekawe wydarzenia towarzyszące. O godzinie 10:00 rozpocznie się jedna z głównych atrakcji całego Hubertusa, czyli Jarmark Hubertowski. Osoby, które go odwiedzą będą mogły kupić ciekawe akcesoria związane z jeździectwem i myślistwem. W ramach Jarmarku będzie można spróbować i nabyć tradycyjne wino myśliwskie, pieczywo, nalewki, czy przyprawy. Tego dnia odbędzie się również III Konkurs Sygnalistów Myśliwskich, a także Krajowa Wystawa Psów Myśliwskich ZKWP O/Łódź. Osoby biorące udział w Hubertusie będą mogły spróbować dań z dziczyzny serwowanych prze Jakuba Wolskiego w Dzikim Food Truck’u. Dodatkowymi atrakcjami będą pokazy sokolnicze i wabienia zwierzyny. A cały dzień zostanie zakończony przez Biesiadę Myśliwską, która odbędzie się w Restauracji Pod Żubrem. Ilość miejsc na Biesiadę jest ograniczona, a udział w niej jest dodatkowo płatny.

17 października – drugi dzień wydarzenia

Drugi dzień wydarzenia to prawdziwa gratka dla miłośników koni. Niedzielna część Hubertusa w całości skupi się na jeździectwie. Hubertus Jeździecki rozpocznie się o godzinie 10:00 oficjalnym przywitaniem zwycięzców gonitw za lisem z ubiegłych lat. Między godziną 11:00 a 12:00 odbywać będzie się odprawa, a każdy chętny do wzięcia udziału w gonitwie będzie mógł zarejestrować swojego konia. Po uroczystym otwarciu Hubertusa Jeździeckiego, będzie można zobaczyć prezentacje uczestników oraz pokazy jeździeckie. Główna Gonitwa za lisem, czyli najważniejszy punkt programu odbędzie się o 15:30. Wydarzenie zostanie zakończone zabawą taneczną na świeżym powietrzu. Hubertus Spalski to jedna z niewielu okazji, gdzie można spotkać tak wielu fanów łowiectwa i jeździectwa, obejrzeć interesujące pokazy a także dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. Jest to wydarzenie, które co roku gromadzi tysiące zainteresowanych.