Agresywny pasażer w pociągu

Łódzcy funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei zatrzymali przedwczoraj agresywnego pasażera w pociągu. Incydent miał miejsce w wagonach pociągowych na trasie relacji Warszawa-Świnoujście. Co dokładnie się wydarzyło?

Wybił szybę i chał wręczyć łapówkę

Pasażer wybił szybę w wagonie. Incydent miał miejsce w czwartek. Kierownik składu poinformował o wydarzeniu Komendę Regionalną Straży Ochrony Kolei w Łodzi. Na stacji Łódź Widzew 31-latek został zatrzymany. Jednak jego zachowanie budziło wiele wątpliwości. Mężczyzna był bardzo pobudzony, co wymagało zastosowania środków przymusu bezpośredniego przez funkcjonariuszy. Według Straży Ochrony Kolei, mężczyzna był agresywny wobec przeprowadzających interwencję funkcjonariuszy. Używał wulgaryzmów i groził im karą. Dodatkowo, próbował wręczyć funkcjonariuszom łapówkę w wysokości 1500 euro, co nie wpłynęło na jego zatrzymanie.

Co grozi mężczyźnie za takie zachowanie?

31-latek będzie odpowiadał za zniszczenie mienia, znieważenie funkcjonariuszy i przestępstwo korupcyjne. Na skutek interwencji pociąg przyjechał opóźniony  o 10 minut.  Straty wyniosły ponad 1000 zł przez przewoźnika kolejowego.