Prime Time 2022 – wystawa prac dyplomowych studentów ASP

Na wernisażu Primo Tome 2022 wystawiono 36 studentów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Były to prace dyplomowe studentów. Uroczyste wręczenie nagród dla autorów najlepszych dyplomów odbyło się w piątek o 18.00. Same prace można podziwiać do 17 marca w Fabryce Sztuki przy ulicy Tymienieckiego 3.

Wystawa prac dyplomowych

Wystawa dyplomów jest jednym z najważniejszych wydarzeń i wizytówek uczelni. Studenci rywalizują o nagrody i wyróżnienia. Na wystawie, która potrwa od 3 do 17 marca, zobaczymy dyplomy z zakresu sztuk pięknych i projektowych, w tym prace malarskie, multimedialne, grafikę artystyczną i projektową, biżuterię, ubiór i obuwie. Absolwenci będą prezentować 14 dyplomów licencjackich i 22 dyplomów magisterskich.

Nagroda publiczności

Dodatkowo, podczas wernisażu, będzie można wziąć udział w głosowaniu na laureata „Nagrody publiczności”. Akademia zachęca do wyrobienia sobie zdania na temat twórczości młodych artystów i skonfrontowania swojej opinii z wyborami jury. Wyniki zostaną ogłoszone 6 marca na stronie internetowej i mediach społecznościowych uczelni. Kuratorami wystawy są dr hab. Maciej Rawluk, prof. uczelni, i dr Małgorzata Górska-Ogórek. Z kolei koordynatorami wydziałowego konkursu Prime Time 2022 – najlepsze dyplomy licencjackie są mgr Katarzyna Gołębiowska i mgr Kamil Wesołowski. Warto dodać, że Prime Time 2022 – najlepsze dyplomy magisterskie koordynują dr Aleksandra Hoffer i dr Izabela Jurczyk.