45 mln zł z budżetu 2024 na remonty łódzkich dróg: szczegóły planowanych inwestycji

Zgodnie z planami na przyszły rok, łódzki samorząd zamierza przeznaczyć dodatkowe 45 mln zł na renowacje dróg. Szczegółowy spis przewidzianych inwestycji jest już dostępny. Niektóre z nich zostaną uruchomione jeszcze w bieżącym roku, a wszystkie powinny zostać ukończone w ciągu kilku miesięcy.

Podczas wrześniowego spotkania Rady Miasta Łodzi, odbywającego się na sesji, dokonano zmian w wieloletnim planie finansowym miasta, które mają ogromne znaczenie dla rozwoju infrastruktury drogowej w regionie. Dzięki podwyższeniu przewidywanych wpływów na rok 2024, władze miasta postanowiły powiększyć listę ulic przeznaczonych do remontu. Część prac ma zostać zrealizowana jeszcze w 2023 roku, ale wykonawcy będą mogli otrzymać swoje wynagrodzenia dopiero po 1 stycznia.

„Dzięki dodatkowym funduszom, kolejnych 13 ulic będzie mogło cieszyć się nową nawierzchnią” – informuje Tomasz Andrzejewski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Urzędu Miasta Łodzi. Niektóre z tych odcinków są osiedlowe, ale inne stanowią fragmenty głównych arterii komunikacyjnych, które prowadzą do dużych kompleksów mieszkalnych. Ich stan techniczny jest na tyle niski, że według władz miasta, wymiana nawierzchni jest już niezbędna.