Żużlowe święto na stadionie Orła Łódź

4 września to z pewnością data wyczekiwana przez wszystkich fanów żużlowych emocji! Na stadionie Orła Łódź odbędzie się 4. edycja Meczu Narodów. Mecz rozpocznie się o godzinie 18, a całe wydarzenie zostało objęte patronatem Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Mecz Narodów po raz 4. w Łodzi

To kolejny raz, kiedy będziemy mogli oglądać zmagania światowej sławy zawodników. Zgodnie z tradycją, na torze zmierzą się ze sobą 4 drużyny narodowe. W tym roku zobaczymy drużyny Orłów, Wilków, Kangurów i Europy.

Składy drużyn:

  • Orły – Patryk Dudek, Przemysław Pawlicki, Norbert Kościuch, Marcin Nowak,
  • Kangury – Troy Batchelor, Ryan Douglas, Brady Kurtz, Rohan Tungate,
  • Wilki – Aleksandr Łoktajew, Władimir Borodulin, Norbert Krakowiak, Niels Kristian Iversen,
  • Europa – Luke Becker, Robert Lambert, Ben Ernst, Jonas Jeppesen

Patrząc na nazwiska możemy być pewni, że Mecz będzie wyjątkowo emocjonujący. Bilety dostępne są w cenach od 5 do 20zł. Ważność zachowały również wejściówki z zeszłego roku, ponieważ mecz został przerwany i zakończony z powodu niesprzyjającej pogody. W tym roku, w przypadku złych warunków atmosferycznych, Mecz ma odbyć się następnego dnia.

Co oprócz sportowych emocji?

Jak zapewnia Witold Skrzydlewski, oprócz samego Meczu, na stadionie czeka nas wiele innych atrakcji. Bezpośrednio przed zawodami, przez Moto Arenę, przejedzie parada motocyklistów. Wziąć w niej udział może każdy, kto wysłał odpowiednie zgłoszenie. To ostatnia okazja by w tym sezonie zaprezentować swój motocykl. Oprócz parady, na kibiców będą czekać również inne atrakcje. Po wręczeniu pucharów zawodnicy będą rzucać w stronę trybun piłeczki. Każdy komu uda się złapać taką piłkę, zostanie nagrodzony karnetem na kolejny sezon. Zapowiedziane zostały również inne atrakcje, które na tę chwilę pozostają tajemnicą.