Zaplanuj weekend – przegląd wydarzeń w Łodzi i okolicach

Nie masz planów na zbliżający się weekend 4-5 września? Sprawdź jakie wydarzenia odbędą się w nadchodzących dniach w Łodzi i regionie. Co prawda wakacje dobiegły końca, a rok szkolny ruszył pełną parą, nie oznacza to jednak, że weekend musisz spędzać w domu! Poniżej znajdziesz ciekawe propozycje na spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi.

Dni Konstantynowa Łódzkiego

Na pierwszy ogień propozycja dla fanów muzyki. Z okazji Dni Konstantynowa Łódzkiego, w sobotę 4. września na Placu Wolności, odbędzie się koncert Zenka Martyniuka z zespołem Akcent. Rozpoczęcie koncertu zaplanowane jest na godzinę 17. Fani zespołu usłyszą największe hity, takie jak „Oczy Zielone”.  Po występie gwiazdy muzyki Disco Polo odbędzie się również koncert zespołu Feel. Obydwa koncerty są darmowe. W ramach Dni Konstantynowa czekają na nas również inne atrakcje, między innymi pokazy taneczne, food trucki oraz wesołe miasteczko.

Coś dla miłośników teatru

Na weekend jest również zaplanowana premiera w Teatrze Studyjnym w Łodzi. Na deskach teatru będzie można zobaczyć pierwszy spektakl dyplomowy studentów łódzkiej Filmówki – „Mary Page Marlowe” Tracy’ego Lettsa reżyserowany przez Adama Orzechowskiego. Spektakle odbędą się w sobotę i niedzielę o godzinie 19.07.

Zlot food trucków w Ogrodach Geyera

Miłośnicy street foodu będą zachwyceni. W weekend 4-5 września w Ogrodach Geyera odbędzie się zlot food trucków. To ostatnia okazja na spróbowanie potraw z różnych zakątków świata, w tym sezonie, w tej lokalizacji. Oprócz pysznego jedzenia, przy ul. Piotrkowskiej 293/305, na odwiedzających będzie czekać kino plenerowe oraz specjalna strefa dla dzieci. Ogrody Geyera zapraszają w sobotę od godziny 10 do 22, oraz w niedzielę od 12 do 20.

Coś dla ciała i umysłu

Wyjątkowe wydarzenia zaplanował dla wszystkich kompleks Fuzja, znajdujący się przy ul. Milionowej 6. W sobotę odbędą się tam trzygodzinne warsztaty tańca Hustle, po których odbędzie się Hustle Jam. Początek warsztatów zaplanowany jest na godzinę 15. By wziąć udział w warsztatach, trzeba się na nie zapisać. W Fuzji nie zabraknie też atrakcji dla fanów ćwiczeń umysłowych. W sobotę, w godzinach 11-14 będzie można wziąć udział w zajęciach szachowych. Na niedzielę, 5. września, zaplanowany jest seans filmowy w ramach TME Polówka. Tym razem będzie można zobaczyć dwa filmy – o godzinie 18 film dla najmłodszych „Szczęściara”, a o godzinie 20 film „Moja mała Zoe”.

Wyjątkowy weekend w Muzeum Miasta Łodzi

Ciekawą propozycję na weekend ma dla nas Muzeum Miasta Łodzi. W sobotę o godzinie 14 odbędzie się prelekcja Andrzeja Kobalczyka „Nadpilickie ekskursje łodzian”. Dziennikarz opowie o przepięknych okolicach Łodzi – Niebieskich Źródłach, Grotach Nagórzyckich i ciekawych zabytkach, takich jak kościół i klasztor św. Anny w Smardzewicach. Po prelekcji każdy chętny będzie mógł zwiedzić wystawę czasową „Łodzianin w podróży”. W niedzielę, od godziny 14 Muzeum zaprasza na projekcję filmów dokumentalnych, opowiadających o mieszkańcach Łodzi w okresie Polski Ludowej. Dzięki tym filmom dowiemy się jak wyglądał czas wolny łodzian, jakim rozrywkom się oddawali i jakie miejsca były przez nich najchętniej odwiedzane. Na każde z tych wydarzeń obowiązują bilety: normalny w cenie 10zł i ulgowy w cenie 7zł.