Wypadek autobusu MPK na ulicy Rzgowskiej

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w piątek, 3. września, na ulicy Rzgowskiej. Autobus MPK linii numer 70 zjechał ze swojego pasa i uderzył w słup reklamowy salonu samochodowego. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Przyczyną zasłabnięcie kierowcy

Około godziny 10, autobus MPK linii numer 70, jadący w stronę centrum zjechał ze swojego pasa, przeciął chodnik oraz drogę rowerową i parking salonu samochodowego marki Citroen. Autobus uderzył w baner reklamowy salonu oraz uszkodził dwa samochody znajdujące się na parkingu. Według wstępnych ustaleń kierowca autobusu, 56-letni pracownik łódzkiego MPK, stracił przytomność. Został zabrany przez pogotowie do szpitala, w momencie przyjazdu karetki był przytomny. Kierowca został przebadany alkomatem, badanie nie wykazało obecności alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak udało nam się dowiedzieć prowadzący autobus to doświadczony kierowca, w łódzkim MPK pracuje ponad 7 lat.

Skutki wypadku

W autobusie znajdowało się kilku pasażerów, na szczęście żaden z nich nie odniósł poważniejszych obrażeń. W chwili wypadku na chodniku nie znajdowali się przechodnie, a na ścieżce rowerowej nie było rowerzystów. Wszelkie szkody zostaną pokryte z ubezpieczenia MPK.