Zmiany w rozkładzie jazdy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej

Od 3 września, niedzieli, weszły w życie nowe regulacje dotyczące rozkładu jazdy pociągów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej (ŁKA). Do 11 listopada 2023 r. pasażerowie muszą dostosować się do tych zmian. Przewoźnik jest dumny z faktu, że udało mu się skrócić czas podróży weekendowych pociągów typu Sprinter, kursujących między Łodzią a Warszawą, do zaledwie 66 minut. Jest to najkrótszy notowany czas przejazdu po modernizacji tej linii kolejowej. Jednakże już w kolejny dzień, czyli 4 września poniedziałek, pasażerowie korzystający z usług ŁKA zaczęli zgłaszać problemy z przeludnieniem pociągów na trasie z Łodzi do Łowicza.

Na trasie biegnącej między Łodzią a stolicą kraju, Warszawą, obecnie jeździ dziennie 9 par pociągów. Średni czas takiej podróży wynosi teraz rekordowe 66 minut. Dzięki temu ŁKA może pochwalić się najszybszym połączeniem na tej trasie.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Joannę Osińską, Dyrektora Biura Marketingu Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, połączenia do Warszawy obsługiwane przez tę firmę są teraz najszybsze na tej trasie, gdy porównamy je z czasami przejazdów oferowanymi przez inne firmy. Joanna Osińska dodaje również, że wszystkie pociągi marki ŁKA Sprinter będą kursowały na trasie od stacji Łódź Fabryczna do stacji Warszawa Główna, przechodząc przez Warszawę Zachodnią.