Zatrzymanie pracowników magazynu w przemysłowej strefie Widzewa za kradzież sprzętu elektronicznego

Trzech mężczyzn, pracujących w magazynie zlokalizowanym przy ulicy Dostawczej, na terenie przemysłowym łódzkiego Widzewa, zostało zatrzymanych przez policję. Pracownicy w wieku 41, 46 i 53 lata podejrzewani są o wynoszenie z miejsca pracy sprzętu elektronicznego, takiego jak zegarki czy słuchawki. Za swoje nielegalne działania mogą trafić na pięć lat za kraty.

Sytuacja miała miejsce 1 września, we wczesnych godzinach porannych, kiedy to funkcjonariusze z komisariatu na Widzewie zostali wezwani do magazynu przy ulicy Dostawczej. Powodem ich wizyty były informacje o możliwej kradzieży. Informacje te przekazał przedstawiciel firmy, który zauważył braki w inwentarzu magazynu na koniec sierpnia. Zniknęły między innymi zegarki i słuchawki, której wartość szacowana jest na kilka tysięcy złotych.

Łódzka policja podjęła działania bazując na uzyskanych wcześniej informacjach oraz danych dostarczonych przez przedstawiciela firmy. Tak jak poinformowała Katarzyna Zdanowska, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, dzięki tym informacjom udało się wytypować osoby podejrzane o przestępstwo.

Trzech podejrzanych pracowników magazynu zostało zatrzymanych około godziny dziewiątej rano. Całkowicie zaskoczeni mężczyźni – 41-latek, 46-latek i 53-latek – musieli stawić czoła zarzutom stawianym im przez łódzkich stróżów prawa.