Zatrzymanie poszukiwanego listem gończym

W miniony weekend łódzka Policja doprowadziła do zatrzymania mężczyzny poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna nie stawił się do więzienia celem odbycia kary pozbawienia wolności. Poszukiwany został zatrzymany w mieszkaniu znajdującym się na Retkini i przewieziony do więzienia.

Jak doszło do zatrzymania

Komenda Powiatowej Policji w Zgierzu od jakiegoś czasu była na tropie 42-letniego mężczyzny, który poszukiwany był listem gończym, ponieważ nie stawił się na odbycie kary pozbawienia wolności. Dzięki zdobytym informacjom, policjantom udało się ustalić, że mężczyzna wraz ze swoją konkubiną i dzieckiem, może przebywać w mieszkaniu znajdującym się na łódzkim osiedlu Retkinia. Policja rozpoczęła obserwację wytypowanego bloku, która potwierdziła przypuszczenia. Policjanci zatrzymali partnerkę poszukiwanego, gdy ta wracała z zakupów. Kobieta odmówiła wpuszczenia policji do mieszkania. Doszło do przeszukania i po znalezieniu kluczy do mieszkania, policjanci weszli do środka. Mężczyzna był zaskoczony, nie spodziewał się, że policja jest na jego tropie. 42-latek nie reagował na polecenia policjantów. Próbował zaatakować ich kuchennym nożem. Policjanci dość szybko obezwładnili go i przedstawili mu zarzuty.

Sprawna akcja policji

Dzięki sprawnej akcji policji udało się doprowadzić do zatrzymania mężczyzny. Ponieważ stawiał opór, został obezwładniony i przewieziony do więzienia. Dodatkowo grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat za napaść na funkcjonariuszy na służbie.