Krzysztof Zalewski zagra koncert w Manufakturze

Już 17 września w łódzkiej Manufakturze odbędzie się koncert Krzysztofa Zalewskiego. Wydarzenie będzie bezpłatne, jednak ilość miejsc na koncercie, według zapowiedzi organizatorów ma być ograniczona. Koncert odbędzie się w ramach Festiwalu Łódź Czterech Kultur, który odbywa się w Łodzi od 2010. Jest on kontynuacją Festiwalu Dialogu Czterech Kultur, organizowanego do roku 2009. Hasło tegorocznego Festiwalu to „Przyszłość teraz!”.

Krzysztof Zalewski – gorące nazwisko polskiej sceny muzycznej

Koncert Krzysztofa Zalewskiego to wyjątkowe wydarzenie. Obecnie jest on jedną z bardziej popularnych osób związanych z polską sceną muzyczną. Każda z jego płyt sprzedaje się w ogromnym nakładzie, a teledyski wokalisty mają wiele milionów wyświetleń. Hity takie jak „Annuszka”, „Zabawa”, czy „Miłość miłość” grywane są w największych rozgłośniach radiowych. Wokalista bierze również udział w projekcie Męskie Granie, dzięki któremu powstały takie przeboje jak „Początek” i „Sobie i Wam”. Koncert Krzysztofa Zalewskiego to jedno z wielu wydarzeń towarzyszących Festiwalowi Łódź Czterech Kultur.

Festiwal Łódź Czterech Kultur

Kolejny rok z rzędu Festiwal Łódź Czterech Kultur przyciągnie do Łodzi ludzi z całej Polski i z zagranicy. Jak sama nazwa wskazuje, Festiwal pokazuje jak wielokulturowym miastem była i jest Łódź. Nazwa odnosi się do połączenia czterech kultur, które na przestrzeni lat połączyły się w Łodzi – polskiej, żydowskiej, niemieckiej i rosyjskiej. Festiwal łączy w sobie różne elementy kultury, takie jak film, muzyka, teatr. Obecnie Festiwal organizowany jest przez Centrum Dialogu im. Marka Edelmana. W latach 2002 – 2009 odbywał się pod nazwą Festiwal Dialogu Czterech Kultur. Festiwal w dużej mierze skupia się na historii i tym jaki wpływ na Łódź miały połączenia różnych kultur,  jednak coraz częściej poruszane są na nim kwestie przyszłości. Stąd hasło przewodzące w tym roku „Przyszłość teraz!”. W ramach Festiwalu Łódź Czterech Kultur odbędą się wydarzenia muzyczne, wystawy, warsztaty, spektakle teatralne i projekcje filmowe. Będzie można również wziąć udział w spacerach tropem czterech kultur. W tym roku Festiwal Łódź Czterech Kultur rozpocznie się 10 września i potrwa do 18 września.