Pabianice – potrącenie rowerzystki na przejściu dla pieszych

W piątek, 3 września, około godziny 16, w Pabianicach doszło do groźnie wyglądającego wypadku z udziałem rowerzystki. Kierowca srebrnego samochodu marki Volkswagen nie zauważył przejeżdżającej przez przejście dla pieszych, 12-letniej dziewczynki. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Dzięki nagraniu, zarejestrowanemu przez kamerę samochodową innego kierowcy, wiemy jak doszło do wypadku. Kierujący pojazdem marki Volkswagen, nie zauważył dziewczynki wjeżdżającej na przejście dla pieszych. Uderzenie spowodowało, że dwunastolatka spadając z roweru, przeleciała kilka metrów w powietrzu. Zdarzenie wyglądało bardzo niebezpiecznie. Na szczęście dziewczynka nie odniosła poważnych obrażeń. Do wypadku została wezwana straż pożarna, która udzieliła niezbędnej, pierwszej pomocy. Dziewczynka nie wymagała przewiezienia do szpitala.

Przejazd przez przejście dla pieszych rowerem jest zabroniony

Zgodnie z ustaleniami policji to właśnie dziewczynka przejeżdżająca przez przejście dla pieszych rowerem jest winna całemu zdarzeniu. Dwunastolatka otrzymała pouczenie od policjantów wezwanych na miejsce potrącenia. Przypominamy, że zgodnie z Kodeksem Ruchu Drogowego przejeżdżanie rowerem przez jezdnie jest dozwolone jedynie na ścieżce rowerowej, oczywiście z zachowaniem szczególnej ostrożności. Rowerzysta dojeżdżający do przejścia dla pieszych, chcący przedostać się na drugą stronę ulicy powinien zsiąść z roweru i przeprowadzić go bezpiecznie na drugą stronę.