Poznaj historię Łodzi – trzy muzea, jeden bilet

Od początku września trzy łódzkie muzea połączyły siły. Od tego miesiąca Muzeum Miasta Łodzi, Centralne Muzeum Włókiennictwa i Muzeum Sportu i Turystyki można zwiedzać na jednym bilecie. Bilet jest ważny przez 7 dni, co daje dużo czasu na spokojne zwiedzenie wystaw i poznanie historii Łodzi.

Współpraca łódzkich muzeów

Dzięki połączeniu sił trzech łódzkich muzeów zwiedzający będą mieli możliwość zapoznania się z niezwykle ciekawą historią miasta Łodzi. Bilet upoważnia do zobaczenia wszystkich wystaw stałych i czasowych. Wspólny bilet to nie tylko oszczędność pieniędzy. Ma on również zachęcić do odwiedzenia muzeów partnerskich i poszerzania swojej wiedzy o mieście Łodzi.

Muzeum Miasta Łodzi

Muzeum mieści się w dawnym pałacu jednej z najbogatszych rodzin fabrykanckich – pałacu Poznańskich. Wnętrza pałacu zapierają dech w piersiach, a sam budynek jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych w centrum Łodzi. Podczas zwiedzania muzeum można zobaczyć sale reprezentacyjne, prywatne apartamenty i pałacowe podziemia. Wystawy stałe i czasowe przybliżają historię rodów fabrykanckich, historię miasta oraz połączenie kultur i wyznań obecnych w XIX wiecznej Łodzi.

Muzeum Sportu i Turystyki

Wizyta w Muzeum Sportu i Turystyki przybliża historię sportu w Łodzi i województwie. Stała wystawa muzeum znajduje się w Akademickim Centrum Sportowo-Dydaktycznym Politechniki Łódzkiej „Zatoka Sportu”. Zgromadzono na niej wiele eksponatów, które zostały podzielone na czteroczęściową ekspozycję. Wystawa Muzeum Sportu i Turystyki jest wystawą interaktywną. Zwiedzający mogą zmierzyć się w grze w szachy i spróbować jazdy na rowerach szosowych.

Centralne Muzeum Włókiennictwa

To jedno z bardziej charakterystycznych muzeów w Łodzi. Mieści się w Białej Fabryce Geyera. Jest największym muzeum w Europie skupiającym się na historii rozwoju włókiennictwa i tkactwa. Podczas wizyty w muzeum zwiedzający mogą zobaczyć dwie wystawy stałe: „Rekonstrukcja tkalni z przełomu XIX/XX w. Prezentacja maszyn w ruchu.” oraz „Kotłownia – muzeum interaktywne”. Muzeum posiada również szeroką ofertę dydaktyczną dla szkół.

Ceny biletów i adresy muzeów

Dzięki wspólnemu biletowi, można odwiedzić aż trzy muzea. Bilet upoważnia do wstępu do Muzeum Miasta Łodzi znajdującego się w Pałacu Izraela Poznańskiego przy ul. Ogrodowej 15, Muzeum Sportu i Turystyki przy al. Politechniki 10 i Centralnego Muzeum Włókiennictwa znajdującego się przy ul. Piotrkowskiej 282. Bilet ważny jest 7 dni od momentu nabycia, nie licząc poniedziałków kiedy muzea są nieczynne. Ceny biletów są bardzo atrakcyjne, bilet normalny kosztuje 36 zł, bilet ulgowy 18 zł.