Remonty dróg – co nas czeka jesienią?

Zbliża się jesień, a wraz z nią zbliżają się kolejne remonty łódzkich dróg. Czekają nas utrudnienia w ruchu i nowe objazdy. Dobra wiadomość jest taka, że niektóre trwające już roboty drogowe dobiegają końca. Pewne jest to, że niektóre z nadchodzących remontów są niezbędne.

Nadchodzące remonty dróg

Stare Polesie

Jedną z większych inwestycji zaplanowanych na jesień będzie remont ulicy Żeligowskiego. W planach jest usunięcie obecnej nawierzchni i położenie nowego asfaltu. Remont obejmie odcinek od ulicy Andrzeja Struga do ulicy 6go Sierpnia. Pierwsze prace remontowe rozpoczną się już w tym tygodniu. Wyremontowana zostanie również ulica 6go Sierpnia. Drogowcy wymienią nawierzchnię i położą nowe chodniki na całej ulicy. Również ulica Andrzeja Struga zostanie wyremontowana. W związku z planami drogowców możemy spodziewać się dużych utrudnień w ruchu w tym fragmencie miasta. Warto przypomnieć, że obecnie prace remontowe prowadzone są na sąsiednich ulicach takich jak Strzelców Kaniowskich, Lipowa i Próchnika. Jednak większość tych ulic od dłuższego czasu wymaga wymiany nawierzchni i chodników.

Remonty w centrum

Również w centrum nie zabraknie remontów dróg. Naprawy nawierzchni doczeka się ulica Jaracza. Na odcinku od ulicy Kopcińskiego do ulicy Polskiej Organizacji Wojskowej zostanie wymieniony asfalt i i położone zostaną nowe chodniki. Mieszkańcy muszą liczyć się z poważnymi utrudnieniami w ruchu.

Pozostałe remonty nawierzchni

Poza pracami drogowymi w centrum i na Starym Polesiu, remontów doczekają się ulice w całym mieście. W planach drogowców są roboty na ulicach Kasprzaka, Maratońskiej, Konstytucyjnej, Junackiej, Brzezińskiej i Bartoka. Rozpocznie się również długo oczekiwana przebudowa ulicy Wojska Polskiego, na której nawierzchnia jest obecnie w opłakanym stanie. W planach jest także remont pierwszego odcinka ulicy Przybyszewskiego.

Przebudowa ulicy Obywatelskiej

Spore utrudnienia w ruchu powoduje trwający już remont ulicy Obywatelskiej. Przebudowa dotyczy odcinka od ulicy Nowe Sady do ulicy Waltera-Janke. Warto wspomnieć, że ten remont to nie tylko wymiana nawierzchni, ale również gruntowna modernizacja, która ma za zadanie upłynnienie ruchu na ulicy Obywatelskiej. Oprócz nowej nawierzchni powstaną dwa ronda – jedno na skrzyżowaniu z Nowymi Sadami, drugie z Waltera-Janke, pierwsze z nich będzie rondem turbinowym. Ulica Obywatelska zyska nowe chodniki oraz ścieżkę rowerową. Obecnie remonty wymagały utworzenia objazdu ulicy Obywatelskiej. Zamknięte jest skrzyżowanie z ulicą Waltera-Janke, przez które możliwe są jedynie wjazdy docelowe na Obywatelską. Objazd z centrum i z Retkini poprowadzony został ulicami Nowe Sady i Elektronową. Planowane zakończenie prac drogowych to czerwiec przyszłego roku.

Remont alei Edwarda Śmigłego-Rydza

Remont alei Śmigłego-Rydza to jeden z najcięższych i z pewnością najdłuższych remontów łódzkich dróg. Ekipa drogowców pracujących przy modernizacji tej ulicy napotkała wiele problemów, które znacząco przedłużyły wszystkie wykonywane prace. Jednak pojawiło się światełko w tunelu. Wszelkie prace dobiegają końca, a ostateczny termin oddania alei Śmigłego-Rydza przypada na koniec października.