Kolejna edycja Rossman Run coraz bliżej

Bieg Ulicą Piotrkowską Rossman Run, jest pełnoletni! Już 18 września odbędzie się 18 edycja tego wydarzenia. W tym roku chęć wzięcia udziału w biegu wyraziło ponad 4000 osób.

Rossman Run – edycja 18.

Śmiało można stwierdzić, że Bieg Ulicą Piotrkowską Rossman Run na stałe wpisał się w łódzką tradycję. Pierwsza edycja tego wydarzenia odbyła się w 2002 roku. Inicjatorami Biegu Ulicą Piotrkowską byli łódzcy dziennikarze sportowi. W tym roku, po raz 18 wydarzenie zgromadzi wielu pasjonatów biegania, z Łodzi i nie tylko. W wydarzeniu wezmą udział także reprezentanci władz miasta oraz osoby związane na co dzień z firmą Rossman. Wydarzenie ma na celu propagowanie zdrowego trybu życia. Jednak nie chodzi tylko i wyłącznie o sport. Pieniądze zebrane podczas tegorocznej edycji zostaną przekazane fundacji JiM, która jest jednym z dwóch partnerów społecznych biegu. W organizację biegu zaangażowała się również fundacja DKMS. Każdy biorący udział w wydarzeniu, zarówno biegacz jak i kibic, będzie mógł zapisać się do bazy dawców szpiku. Na tegoroczny bieg może zapisać się 4100 osób, obecnie zostało około 50 wolnych miejsc, więc kto pierwszy ten lepszy. Każdy z biegaczy biorących udział w wydarzeniu, będzie mieć do przebiegnięcia 10 km.

Trasa biegu

Trasa biegu Rossman Run została zaprojektowana tak by była w pełni bezpieczna dla biegaczy i posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Jej twórcy pomyśleli również o tym by pokazywała najciekawsze i charakterystyczne miejsca w Łodzi i przyczyniała się do promocji regionu. Na trasie biegu znajdują się takie miejsca jak Plac Wolności, Przesiadkowo, czy Dworzec Łódź Fabryczna. Start biegu przewidziany jest na godzinę 16. Zawodnicy będą wypuszczani podzieleni na grupy do godziny 17. Bieg rozpocznie się na ulicy Nowomiejskiej, a jego trasa biegnie ulicami Północną, Wschodnią, Pomorską, przez Plac Wolności do ulicy Piotrkowskiej, a dalej ulicą Jaracza, Wschodnią, Zieloną. Następnie biegacze miną Dworzec Łódź Fabryczna, pobiegną do Uniwersyteckiej, a następnie Narutowicza, Przędzalnianą, Tuwima, Sienkiewicza, Mickiewicza, Zachodnią aż do ulicy Zgierskiej, na której znajduje się meta zawodów. Bieg kończy się w okolicach Starego Rynku. Biuro zawodów znajduje się przy ulicy Ogrodowej 8 w budynku Ogrodowa Office. To właśnie tam 16 i 17 września biegacze mogą odbierać swoje pakiety startowe. Jedynie zawodnicy spoza Łodzi będą mogli odebrać swoje pakiety 18 września, czyli w dniu zawodów. Nad bezpieczeństwem uczestników biegu będą czuwać odpowiednie służby, a na trasie biegacze znajdą stacje nawadniania, gdzie będą mogli uzupełnić niedobory płynów.