Zaplanowane utrudnienia ruchu drogowego związane z derbami piłkarskimi w Łodzi

18 lutego, w niedzielne popołudnie, dokładniej o godzinie 17:30, miasto Łódź będzie gospodarzem emocjonujących derbów piłkarskich. Przed tym, jak rozpocznie się mecz, przewidziane jest uroczyste przemierzenie trasy przez kibiców Widzewa Łódź, którzy mają zamiar dotrzeć na stadion noszący imię Władysława Króla. Z tej okazji, kierowcy powinni się przygotować na możliwe problemy związane z poruszaniem się po mieście.

Przez niemal cały dzień mogą pojawić się komplikacje na drogach takich jak północna część alei Piłsudskiego i Mickiewicza, gdzie przeszkody mogą zaczynać się już od Ronda Inwalidów i ciągnąć aż do miejsca, gdzie krzyżują się ze sobą aleje Jana Pawła II i Włókniarzy. Utrudnienia mogą również wystąpić na ulicy Włókniarzy, pomiędzy aleją Mickiewicza a ulicą Konstantynowską.

Następnie pojawiają się przeszkody na ulicy Konstantynowskiej, od alei Włókniarzy do alei Unii, a także na alei Unii Lubelskiej, gdzie kierowcy mogą odczuwać utrudnienia od ulicy Konstantynowskiej aż do alei Bandurskiego.

W szczególności należy zwracać uwagę na aleję Unii Lubelskiej, gdzie kłopoty z ruchem drogowym są przewidywane zarówno przed rozpoczęciem meczu, w trakcie jego trwania, jak i bezpośrednio po jego zakończeniu.